سبد خرید 0
>> >> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس رنگ
نوع ترازو
چاپگر
ظرفیت
نوع سینی
مدل
نمایشگر
ترازوی قطعه شمار
ترازوی بارکد زن
ترازوی لیبل پرینتر دار
ترازو بر اساس قیمت
ترازو بر اساس مشاغل
کالا برای:

ترازوی سوپرمارکت

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

یکی از پر فروش ترین و پر متقاضی ترین نوع ترازو که در فروشگاه های خوار و بار فروشی کاربرد فراوانی دارد ترازوی سوپرمارکت است که سالهاست پای ثابت تجهیزات فروشگاهی این دست از فروشگاه ها محسوب میشود و به خوبی میتواند نیاز یک فروشگاه را از بابت توزین و حتی فراتر از توزین اقلام موجود در فروشگاه مرتفع سازد. در ابتدا ترازوی سوپر مارکت تنها وظیفه توزین را بر عهده داشت و مغازه دار میتوانست توسط آن اقلام و اجناسی که نیاز به توزین دارند را توسط آن توزین کرده و سپس به فروش برساند. اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی ترازو سوپرمارکت هم دستخوش تغییرات چشمگیری شد و امروزه شاهد هستیم که ترازو ها به راحتی میتوانند علاوه بر توزین بسیاری از امور حساب و کتاب مشتری و حتی حسابداری یک فروشگاه را نیز تا حدودی انجام دهند و کار مغازه دار و کاربر را تا حد زیادی آسان و سریع و حتی دقیق کنند. یکی از پیشرفت های چشمگیر ترازوی بقالی امروزی که تفاوت زیادی را با ترازوهای قدیمی ایجاد کرده است به دیجیتالی شدن آن مربوط میشود. با دیجیتالی شدن ترازو بقالی امکانات زیادی به ترازوها راه یافت و همچنین دقت توزین نیز تا حد زیادی افزایش یافت. در ترازوهای قدیمی یا همان ترازوهای عقربه ای شاهد بودیم که ترازو نمیتوانست با دقت بالایی اجسام را توزین کند و این موضوع مشکلاتی را برای فروشنده ایجاد میکرد اما در تزازوی سوپرمارکتی جدید دیگر هیچگونه خطایی در توزین وجود ندارد و شما میتوانید به راحتی و با اطمینان کامل از بابت دقت اجسام را توزین کنید. امکانات ترازوی سوپرمارکت نیز در ترازوها با برندهای مختلف متفاوت است و هر شرکتی سعی نموده تا با خلاقیت خود امکاناتی جذاب را با توجه به دیجیتالی شدن در محصولات خود بگنجاند. البته یک سری امکانات در ترازوی سوپر مارکت در اغلب برندها و ترازوی محک یکسان است و اکثر برندها این امکانات را برای محصولات خود در نظر میگیرند. در ادامه توضیح خواهیم داد که یک ترازو سوپر مارکت چه امکاناتی باید داشته باشد تا بتوانید بر اساس این امکانات یک ترازوی مناسب را برای فروشگاه خود خریداری کنید.

ترازوی سوپرمارکت چه امکاناتی باید داشته باشد؟

  • یکی از امکاناتی که یک ترازوی بقالی باید از آن برخوردار باشد نمایشگر با تعداد ارقام 6 رقم برای قیمت واحد و 7 رقم برای قیمت کل است. در واقع شما برای خرید ترازو بقالی باید این مورد را در نظر داشته باشید و تنها به سراغ ترازوهای جدید که از این قابلیت برخوردار هستند بروید. امروزه و با افزایش قیمت کالا دیگر ترازوهای قدیمی 5 رقمی نمیتوانند گزینه مناسبی برای فروشگاه باشند و باید ترازوی سوپرمارکتی 6 رقم قیمت واحد و 7 رقم قیمت کل را تهیه نمایید.
  • از دیگر امکاناتی که ترازوی سوپرمارکت باید از آن برخوردار باشد پرینتر است. یک ترازو سوپرمارکت باید به پرینتر داخلی برای صدور فاکتور و رسید مشتری مجهز باشد. امروزه مشتریان پس از خرید و تسویه حساب اقلام خریداری شده نیاز به رسید و یا همان فاکتور دارند که از این رو تنها یک ترازو سوپرمارکت پرینتر دار میتواند فاکتور مورد نیاز مشتری را صادر کند. پرینتر ترازو سوپر مارکت علاوه بر رسید میتواند برای صدور گزارش روزانه یا هفتگی و ماهانه نیز مناسب باشد و شما از این طریق آن میتوانید گزارش مختلف فروش را مرتبا دریافت نمایید.
  • تعداد حافظه ترازوی سوپرمارکت بسیار مهم است و بهتر است ترازویی را تهیه نمایید که تعداد حافظه زیادی را برای ثبت نام و قیمت کالا در اختیار شما قرار دهد. شما از طریق این حافظه ها میتوانید نام و قیمت کالاهای موجود در فروشگاه را به حافظه بسپارید تا دیگر نیازی نباشد برای هر بار توزین مجدد قیمت کالا را وارد نمایید. همچنین به حافظه سپردن نام و قیمت کالا علاوه بر کالاهای وزنی برای کالاهای غیر وزنی نیز کاربرد زیادی دارد.
  • پورت های ترازوی سوپرماکتی باید کامل باشند. تجهیزات زیادی در فروشگاه سوپرمارکت وجود دارند که باید به باید به ترازو متصل شوند. از جمله تجهیزاتی که میتوانید به ترازوی سوپرمارکتی محک متصل کنید باید به بارکدخوان، کارتخوان، کشوی پول و کامپیوتر و حتی لیبل پرینتر جانبی اشاره نمود که از تجهیزات پرکاربردی نیز محسوب میشوند. 

خرید ترازوی سوپرمارکت 

برای خرید ترازوی سوپرمارکت به ظرفیت توزین آن توجه داشته باشید و نیازی نیست تا ترازویی را تهیه کنید که ظرفیت توزین بالایی داشته باشد. برای خرید ترازوی سوپرمارکت پیشنهاد میشود تا به سراغ ترازوهایی بروید که ظرفیت توزین آنها 35 یا نهایت 50 کیلو است اما در اغلب فروشگاه ها یک ترازوی 30 و یا 35 کیلویی میتواند گزینه بسیار مناسبی باشد. با انتخاب ترازوی سوپرمارکتی محک به راحتی میتوانید یک ترازوی 35 یا 50 کیلویی مناسب سوپرمارکت را خریداری کنید. دقت را در خرید ترازوی سوپرمارکت فراموش نکنید و ترازویی را تهیه کنید که دقت توزین بالایی داشته باشد که در این مورد هم ترازوی سوپرمارکتی محک از دقت بالایی برخوردار است و اجسام با وزن 35 و 50 کیلو را با دقت 2 گرم توزین میکند. گارانتی یکی از مواردی است که در خرید ترازوی سوپرمارکت نباید فراموش کنید حتما ترازوی نام و نشان دار و گارانتی دار را برای خرید انتخاب کنید.

قیمت ترازوی سوپرمارکت

یکی از مهمترین عواملی که بر قیمت ترازوی سوپرمارکت تاثیرگذار است امکانات آن است و ترازویی که امکانات بیشتری داشته باشد در نتیجه گران تر است. به طور مثال پرینتر از دسته امکاناتی است که در قیمت ترازوی سوپرمارکت تاثیر زیادی دارد و اختلاف قیمت چند میلیونی را نیز ایجاد میکند اما با این حال ترازوی سوپرمارکت باید پرینتر دار باشد. امکانات دیگر ترازو مانند کامل بودن پورت ها و یا تعداد حافظه نیز در قیمت ترازوی سوپرمارکت تاثیر گذار است اما نه به اندازه پرینتر. پورت های یک ترازوی سوپرمارکتی باید کامل باشند پس حتما نسبت به این موضوع حساس باشید و حتی با وجود قیمت بیشتر حتما ترازو با پورت های کامل را سفارش دهید.

ادامه مطلب ˅
7 / 10
از 17 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()