سبد خرید 0
>> >> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس رنگ
نوع ترازو
چاپگر
ظرفیت
نوع سینی
مدل
نمایشگر
ترازوی قطعه شمار
ترازوی بارکد زن
ترازوی لیبل پرینتر دار
ترازو بر اساس قیمت
ترازو بر اساس مشاغل
کالا برای:

ترازوی قطعه شمار

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

ترازوی قطعه شمار یک ترازوی بسیار پرکاربرد است که توانایی شمارش اجسام با وزن یکسان را دارد. ترازوی قطعه شمار محک نیز با توجه به نیاز کاربران به ترازوی فروشگاهی که توانایی شمارش اقلام هم وزن را داشته باشد تولید شده است و در اغلب مدل ها این قابلیت برای ترازو در نظر گرفته شده است. برای اینکه به خوبی پی ببرید ترازوی قطعه شمار چیست و چه کاربردی دارد و ویژگی های آن چیست بهتر است تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. امروزه بسیاری از کسب و کارها و فروشگاه ها اجناسی را در فروشگاه خود عرضه میکنند که این اجناس از وزن یکسانی برخوردار هستند و فروشنده برای اینکه بتواند به تعداد این اقلام بدون شمردن آنها دست یابد میتواند از ترازوی قطعه شمار و یا ترازوی قطعه شمار صنعتی استفاده کند. کافیست تا یک قلم از کالایی که قصد شمارش آن را دارید بر روی سینی ترازو قطعه شمار و یا ترازو قطعه شمار محک قرار دهید و سپس از قابلیت شمارش با ترازو استفاده کنید. بعد از این که بوسیله قابلیت شمارش با ترازو به وزن کالا دست پیدا کردید حال میتوانید در مرحله بعد تمامی اقلام هم وزن را در سینی قرار داده تا تعداد آنها به دست آید. البته نحوه کار با ترازوی قطعه شمار در برندهای گوناگون با یکدیگر متفاوت است. به طور مثال نحوه کار با ترازوی قطعه شمار در برند محک با نحوه کار با یک ترازوی وارداتی و یا یک برند ایرانی دیگر متفاوت خواهد بود. قطعه شمار در واقع یک ترازوی شمارشگر نیست و به نوعی یک قابلیت برای ترازو است. البته ترازوی شمارنده که تنها وظیفه آن شمارش اقلام هم وزن را داشته در برخی برندها ممکن است تولید شده باشد. اما در اغلب برندها ترازوی شمارشی به عنوان یک قابلیت در نظر گرفته میشود. به طور مثال در ترازوی محک که تنها در مدل های فروشگاهی تولید شده است این قابلیت لحاظ شده است. ترازوی قطعه شمار محک در مغازه ها و فروشگاه ها مورد استفاده بسیار زیادی دارد و کاربری خانگی ندارد. البته این ترازو قطعه شمار را در کارگاه ها و یا تولیدی ها نیز میتوان استفاده نمود. بسیاری از کارگاه ها و تولیدی های کوچک و بزرگ وجود دارند که به شمارش با ترازو در کنار توزین نیاز دارند و از سویی تمایل ندارند دو ترازو که یکی برای توزین و دیگری برای شمارش قطعه است را خریداری کنند که ترازو قطعه شمار محک بهترین گزینه برای آنها محسوب میشود. ترازو قطعه شمار و یا ترازو قطعه شمار صنعتی از لحاظ دقت توزین در مدل های مختلفی تولید میشود که دقت این ترازو ها میتواند 0.1 گرم ، 1 گرم، 2 گرم و همچنین 5 گرم باشد. البته ترازوی دیجیتال شمارشگر که دقت بالایی داشته باشد چندان برای یک فروشگاه کاربردی ندارد و بیشتر برای مصارف صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد.

ترازوی قطعه شمار

انواع ترازو قطعه شمار

ترازوی قطعه شمار در انواع مختلفی تولید میشود که مصرف کننده و خریدار باید بر اساس نیاز خود یک مدل مناسب و کار آمد را انتخاب و تهیه نماید. برخی از انواع ترازوی قطعه شمار برای آزمایشگاه ها مناسب هستند و از ابعاد کوچکی نیز برخوردار هستند و البته ظرفیت توزین کمی نیز دارند که کاملا برای استفاده در محیط آزمایشگاه ایده آل و مناسب هستند. برخی دیگر از انواع ترازو قطعه شمار تولید شده اند که همانند مدل های آزمایشگاهی از ابعاد و ظرفیت توزین کمی برخوردار هستند که در صنوفی همچون طلافروشی ها و صنوفی از این دست که سنگ های قیمتی به فروش میرسانند کاربرد دارد. اما انواع ترازوی قطعه شمار وجود دارد که در محیط های کارگاهی و صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد و از ابعاد و ظرفیت توزین بالاتری برخوردار هستند و میتوان توسط آنها اجسامی با وزن بالا و تعداد بیشتر را به راحتی توزین و شمارش کرد. برخی از انواع ترازو قطعه شمار نیز برای صنوفی همچون فروشگاه های کوچک و بزرگ مواد غذایی و یا کارگاه های تولید قطعات صنعتی کوچک و همچنین فروشگاه های عرضه یراق آلات و ابزار آلات کاربرد دارد که شرکت محک نیز چندین مدل از این دست ترازوی قطعه شمار را تولید کرده است. این نوع ترازو قطعه شمار از ابعادی بزرگتر برخوردار است که باید نیز اینگونه باشد تا اجسام و قطعات در هر تعداد به راحتی بر روی سینی آن جای گیرد. این نوع ترازوی قطعه شمار دقت بالایی دارد و میتوانید تعداد زیادی قطعات را برای توزین و شمارش بر روی آن قرار دهید.

دقت ترازو قطعه شمار متناسب با قدرت توزین تغییر میکند

یکی از نکاتی که در مطلب ترازوی قطعه شمار چیست ضروری است تا به آن اشاره شود این است هر چه قدرت توزین ترازو بیشتر میشود در نتیجه دقت آن نیز کمتر خواهد شد. دقت ترازوی دیجیتال شمارشگر یا ترازوی قطعه شمار صنعتی به قدرت آن بستگی دارد و این نکته را قبل از خرید ترازوی قطعه شمار حتما باید به یاد داشته باشید. به طور مثال یک ترازو قطعه شمار صنعتی که از قدرت توزین 50 کیلوگرم برخوردار است از دقت توزین یک ترازوی شمارشگر با قدرت توزین 35 کیلوگرم برخوردار نیست. اگر دقت توزین ترازو قطعه شمار صنعتی با ظرفیت 50 کیلوگرم 5 گرم باشد در مقابل یک ترازوی شمارنده با قدرت توزین 35 کیلو از دقت 1 یا 2 گرم برخوردار خواهد بود. البته برخی از شرکت ها نیز ترازوی شمارشی با قدرت توزین بالا و همچنین دقت بسیار بالا را نیز تولید کرده اند که حتی در ظرفیت توزین 60 یا 70 کیلو نیز از دقت تنها 1 گرم برخوردار هستند.

چه نکاتی را در خرید ترازوی قطعه شمار باید مد نظر قرار دهیم؟

اولین نکته ای که برای خرید ترازوی قطعه شمار باید مد نظر قرار دهید و در بالا نیز به آن اشاره شد دقت آن است. دقت ترازو قطعه شمار بسیار مهم است و باید بر اساس نیاز خود یک ترازو با دقت مناسب را سفارش دهید. اگر دقت ترازو مناسب با خواست و نیاز شما نباشد در این صورت متضرر خواهید شد.

ظرفیت ترازوی شمارش قطعات اهمیت زیادی دارد و باید در کنار دقت به ظرفیت آن نیز توجه داشته باشید و یک ترازو با ظرفیت و دقت ایده آل را سفارش دهید.

نمایشگر ترازوی شمارش قطعات باید به گونه ای باشد که یک نمایشگر در سمت کاربر و یک نمایشگر در سمت مشتری قرار داشته باشد تا هم کار و هم مشتری بتوانند تعداد اقلام شمارش شده را بر روی این نمایشگر مشاهده کنند.

خرید ترازوی قطعه شمار

ویژگی های ترازوی قطعه شمار

یک ترازوی قطعه شمار باید از یک سری ویژگی برخوردار باشد که میتوان به کالیبراسیون آسان و بی دردسر، جنس بدنه مستحکم و با دوام، قابلیت محافظت از بار اضافه، صفحه نمایش با کیفیت و دو طرفه، قابلیت چاپ فاکتور و مقیاس توزین برای محاسبه قیمت اشاره نمود.

قیمت ترازو قطعه شمار

قیمت ترازو قطعه شمار به عوامل متعددی بستگی دارد. بستگی دارد که شما چه برند ترازویی را خریداری میکنید. به طور مثال قیمت ترازوی قطعه شمار محک بسیار مناسب است زیرا از تولیدات داخلی است. اما در صورتی که برند خارجی را انتخاب کرده باشید قیمت ترازو قطعه شمار بالاتر خواهد بود. قیمت ترازوی قطعه شمار محک به دلیل حذف هزینه های واردات و همچنین استفاده از نیروی انسانی داخلی بسیار مناسب است در صورتی که برندهای وارداتی هزینه های واردات و حمل و نقل و دستمزد بالایی دارند که این موضوع قیمت تمام شده ترازو را افزایش میدهد. فروشگاه تراز محک بهترین قیمت ترازو قطعه شمار را با مشاوره تلفنی و حضوری به مشتریان خود ارائه میدهد و میتوانید با انتخاب این فروشگاه با قیمت بسیار مناسب محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

قیمت ترازو قطعه شمار

ترازوی قطعه شمار دست دوم

در صورتی که قیمت ترازوی قطعه شمار برای شما بالا است و قادر به خرید آن نیستید میتوانید به سراغ ترازوهای دست دوم بروید. ترازوی قطعه شمار دست دوم از قیمت به مراتب بهتری برخوردار است و میتواند هزینه های شما را بکاهد. اما برای تهیه ترازوی قطعه شمار دست دوم باید به کیفیت آن توجه ویژه ای داشته باشید. اگر ترازوی قطعه شمار دست دوم از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد مطمئنا شما را با دردسرهایی مواجه خواهد ساخت. بررسی های لازم قبل از خرید ترازوی قطعه شمار دست دوم را انجام دهید و یا فروشگاه معتبری را انتخاب کنید تا یک ترازوی با کیفیت را به شما معرفی کنند.

ادامه مطلب ˅
7 / 10
از 17 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()